Regulamin sklepu internetowego

Pobierz w formie pdf

Serwis internetowy – zlokalizowany pod adresem www.bydgoskiadwokat.pl i na odpowiednich podstronach, prowadzony jest przez Anastazję Łukę, prowadzącą działalność gospodarczą pod firmą Kancelaria Adwokacka Adwokat Anastazja Łuka, stałe miejsce wykonywania działalności gospodarczej: ul. Poznańska nr 24, lok. 5A, 85 – 129 Bydgoszcz, NIP 5542871975, REGON 524200070.

 

Adres pocztowy: ul. Poznańska 24/5A, 85 – 129 Bydgoszcz.

Adres poczty elektronicznej: adwokat.luka@gmail.com

Numer telefonu: 513 407 777.

§ 1

Słowniczek

Pojęcia użyte w regulaminie oznaczają:

  1. Adres elektroniczny – oznaczenie systemu teleinformatycznego umożliwiające porozumiewanie się za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektroniczne.
  2. Cena – wartość wyrażona w polskich złotych, którą klient jest obowiązany zapłacić przedsiębiorcy za treść cyfrową lub usługę cyfrową, a także cyfrowe odwzorowanie wartości.
  3. Dane osobowe - dane osobowe w rozumieniu art. 4 pkt 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1, z późn. zm.).
  4. Dni robocze – dzień w godzinach od 8:00 do 16:00, z wyjątkiem sobót, niedziel, świąt oraz dni ustawowo wolnych od pracy.
  5. Dowód zakupu – faktura lub paragon wystawiona zgodnie z Ustawą o podatku od towarów i usług z dnia 11 marca 2004 roku z późniejszymi zmianami i innymi stosownymi przepisami prawa.
  6. Formularz zamówienia – blankiet dokumentu elektronicznego z miejscami do wypełnienia, za pomocą którego, klient może złożyć zamówienie i zrealizować umowę.
  7. Informacja handlowa – każda informacja przeznaczona bezpośrednio lub pośrednio do promowania towarów, usług lub wizerunku przedsiębiorcy lub osoby wykonującej zawód, której prawo do wykonywania zawodu jest uzależnione od spełnienia wymagań określonych w odrębnych ustawach, z wyłączeniem informacji umożliwiającej porozumiewanie się za pomocą środków komunikacji elektronicznej z określoną osobą oraz informacji o towarach i usługach niesłużącej osiągnięciu efektu handlowego pożądanego przez podmiot, który zleca jej rozpowszechnianie, w szczególności bez wynagrodzenia lub innych korzyści od producentów, sprzedawców i świadczących usługi.
  8. Klient – osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna niebędąca osobą prawną, której ustawa przyznaje zdolność prawną, która dokonuje zakupu treści cyfrowej lub usługi cyfrowej.
  9. Konsument - osoba fizyczna dokonująca z przedsiębiorcą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.
  10. Konto – podstrona sklepu, w ramach której gromadzone są m.in informacje o zamówieniach klienta w sklepie internetowym.
  11. Koszyk – element sklepu internetowego, którego zawartość jest edytowalna i stanowi listę wybranych przez kupującego i/lub usługobiorcę treści cyfrowych i/lub usług świadczonych drogą elektroniczną wraz z ich ceną.
  12. Operator płatności – serwis usługowy, pośredniczącym w przekazywaniu płatności pomiędzy klientem i sprzedawcą.
  13. Płatność – wpłata na rachunek bankowy sprzedawcy za pośrednictwem dostępnych w sklepie form płatności.
  14. Przedsiębiorca - osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna niebędąca osobą prawną, której odrębna ustawa przyznaje zdolność prawną, wykonująca działalność gospodarczą, a także wspólnicy spółki cywilnej w zakresie wykonywanej przez nich działalności gospodarczej.
  15. Przedsiębiorca na prawach konsumenta – osoba fizyczna zawierająca umowę bezpośrednio związaną z jej działalnością gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla niej charakteru zawodowego, wynikającego w szczególności z przedmiotu wykonywanej przez nią działalności gospodarczej, udostępnionego na podstawie przepisów o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.
  16. Regulamin – niniejszy dokument, który zawiera postanowienia regulujące działanie sklepu internetowego.
  17. Treść cyfrowa – dane wytwarzane i dostarczane w postaci cyfrowej.
  18. Sklep internetowy – serwis zlokalizowany pod adresem www.bydgoskiadwokat.pl.
  19. Sprzedawca – Anastazja Łuka prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Kancelaria Adwokacka Adwokat Anastazja Łuka, pod adresem: ul. Poznańska nr 24, lok. 5A, 85 – 129 Bydgoszcz, NIP 5542871975, REGON 524200070, wpisaną do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.
  20. System teleinformatyczny - zespół współpracujących ze sobą urządzeń informatycznych i oprogramowania, zapewniający przetwarzanie i przechowywanie, a także wysyłanie i odbieranie danych poprzez sieci telekomunikacyjne za pomocą właściwego dla danego rodzaju sieci telekomunikacyjnego urządzenia końcowego w rozumieniu ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. - Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2019 r. poz. 2460).
  21. Środki komunikacji elektronicznej – rozwiązania techniczne, w tym urządzenia teleinformatyczne i współpracujące z nimi narzędzia programowe, umożliwiające indywidualne porozumiewanie się na odległość przy wykorzystaniu transmisji danych między systemami teleinformatycznymi, a w szczególności pocztę elektroniczną.
  22. Świadczenie usługi drogą elektroniczną - wykonanie usługi świadczonej bez jednoczesnej obecności stron (na odległość), poprzez przekaz danych na indywidualne żądanie usługobiorcy, przesyłanej i otrzymywanej za pomocą urządzeń do elektronicznego przetwarzania, włącznie z kompresją cyfrową, i przechowywania danych, która jest w całości nadawana, odbierana lub transmitowana za pomocą sieci telekomunikacyjnej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. - Prawo telekomunikacyjne.
  23. Umowa – umowa zawarta pomiędzy sprzedawcą a klientem za pośrednictwem sklepu internetowego, w ramach której sprzedawca zobowiązuje się do udostępnienia treści cyfrowej lub świadczenia usługi drogą elektroniczną, a klient do zapłaty ceny.
  24. Umowa o świadczenie usługi drogą elektroniczną – umowa inna niż umowa sprzedaży towarów, na mocy której sprzedawca świadczy lub zobowiązuje się do świadczenia usługi na rzecz Klienta.
  25. Umowa zawarta na odległość - umowa zawarta z konsumentem w ramach zorganizowanego systemu zawierania umów na odległość, bez jednoczesnej fizycznej obecności stron, z wyłącznym wykorzystaniem jednego lub większej liczby środków porozumiewania się na odległość do chwili zawarcia umowy włącznie.
  26. Usługa cyfrowa – usługa pozwalająca klientowi na wytwarzanie, przetwarzanie, przechowywanie lub dostęp do danych w postaci cyfrowej, wspólne korzystanie z danych w postaci cyfrowej, które zostały przesłane lub wytworzone przez klienta lub innych użytkowników tej usługi, inne formy interakcji za pomocą danych w postaci cyfrowej.
  27. Usługodawca – Anastazja Łuka prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Kancelaria Adwokacka Adwokat Anastazja Łuka, pod adresem: ul. Poznańska nr 24, lok. 5A, 85 – 129 Bydgoszcz, NIP 5542871975, REGON 524200070, wpisaną do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej
  28. Usługobiorca – osoba fizyczna, osoba prawna albo jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, która korzysta z usługi świadczonej drogą elektroniczną.
  29. Zamówienie – oświadczenie woli klienta lub usługobiorcy stanowiące ofertę zawarcia umowy ze sprzedawcą lub usługodawcą.

§ 2

Postanowienia ogólne

  1. Niniejszy regulamin określa:
  1. zasady korzystania z serwisu internetowego zlokalizowanego pod adresem www.bydgoskiadwokat.pl prowadzonego przez Anastazję Łukę, prowadzącą działalność gospodarczą pod firmą Kancelaria Adwokacka Adwokat Anastazja Łuka, stałe miejsce wykonywania działalności gospodarczej: ul. Poznańska nr 24, lok. 5A, 85 – 129 Bydgoszcz, NIP 5542871975, REGON 524200070, numer telefonu 513407777, adres poczty elektronicznej adwokat.luka@gmail.com;
  2. warunki i zasady składania zamówień;
  3. warunki i zasady zawierania i rozwiązywania umów sprzedaży treści cyfrowych lub umów o świadczenie usług drogą elektroniczną;
  4. warunki i zasady uiszczania ceny;
  5. uprawnienia przysługujące klientowi związane ze składanym zamówieniem i zawartą umową;
  6. tryb postępowania reklamacyjnego.
  1. Niniejszy regulamin jest regulaminem, o którym mowa w art. 8 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
  2. Sprzedawca udostępnia nieodpłatnie klientowi regulamin przed rozpoczęciem korzystania ze sklepu internetowego w sposób, który umożliwia pozyskanie, odtwarzanie i utrwalenie jego treści za pomocą systemu teleinformatycznego, z którego korzysta klient.
  3. Przed zawarciem umowy klient ma obowiązek zapoznać się z treścią regulaminu. Jeżeli klient nie akceptuje postanowień regulaminu, nie powinien dokonywać zakupów w sklepie. Zawarcie umowy ze sprzedawcą – Anastazją Łuką jest równoznaczne z tym, że klient zapoznał się z treścią regulaminu i związany jest z jego postanowieniami.
  4. Wszelkie prawa do sklepu internetowego, w tym majątkowe prawa autorskie, prawa własności intelektualnej do jego nazwy, jego domeny internetowej, strony internetowej sklepu, a także do wzorców, formularzy, logotypów zamieszczanych na stronie internetowej sklepu należą do sprzedawcy, a korzystanie z nich może następować wyłącznie w sposób określony i zgodny z regulaminem oraz za zgodą sprzedawcy wyrażoną na piśmie.
  5. Zakazane jest dostarczanie przez klienta treści o charakterze bezprawnym oraz wykorzystywanie przez klienta sklepu internetowego, strony internetowej sklepu lub nieodpłatnych i/lub płatnych usług świadczonych przez sprzedawcę, w sposób sprzeczny z prawem, dobrymi obyczajami lub naruszający dobra osobiste osób trzecich.
  6. Nie jest dopuszczalne wykorzystywanie zasobów i funkcji sklepu internetowego w celu prowadzenia przez klienta działalności, która naruszałaby interes sprzedawcy.

 

§ 3

Wymagania techniczne

  1. Sprzedawca dołoży starań, aby korzystanie ze sklepu internetowego było możliwe dla użytkowników Internetu z użyciem wszystkich popularnych przeglądarek internetowych, systemów operacyjnych, typów urządzeń oraz typów połączeń internetowych. Minimalne wymagania techniczne umożliwiające korzystanie ze Strony Internetowej Sklepu to przeglądarka internetowa w wersji co najmniej Internet Explorer 11 lub Chrome 39 lub FireFox 34 lub Opera 26 lub Safari 5 lub nowszych, z włączoną obsługą języka Javascript, akceptująca pliki typu „cookies” oraz łącze internetowe o przepustowości co najmniej 256 kbit/s. Strona Internetowa Sklepu jest zoptymalizowana dla minimalnej rozdzielczości ekranu 1024x768 pikseli.
  2. Sprzedawca stosuje mechanizm plików "cookies", które podczas korzystania przez klientów ze strony internetowej sklepu, zapisywane są przez serwer sprzedawcy na dysku twardym urządzenia końcowego klienta. Stosowanie plików "cookies" ma na celu poprawne działanie strony internetowej sklepu na urządzeniach końcowych klientów. Mechanizm ten nie niszczy urządzenia końcowego klienta oraz nie powoduje zmian konfiguracyjnych w urządzeniach końcowych klientów ani w oprogramowaniu zainstalowanym na tych urządzeniach. Każdy klient może wyłączyć mechanizm „cookies” w przeglądarce internetowej swojego urządzenia końcowego. Sprzedawca wskazuje, że wyłączenie „cookies” może jednak spowodować utrudnienia lub uniemożliwić korzystanie ze strony internetowej sklepu.
  3. W celu złożenia zamówienia w sklepie internetowym za pośrednictwem strony internetowej sklepu konieczne jest posiadanie przez klienta aktywnego konta poczty elektronicznej (e-mail).
  4. Sprzedawca oświadcza, iż publiczny charakter sieci Internet i korzystanie z usług świadczonych drogą elektroniczną wiązać może się z zagrożeniem pozyskania i modyfikowania danych klientów przez osoby nieuprawnione, dlatego klienci powinni stosować właściwe środki techniczne, które zminimalizują wskazane wyżej zagrożenia. W szczególności powinni stosować programy antywirusowe i chroniące tożsamość korzystających z sieci Internet.

§ 4

Zamówienia

  1. Informacje znajdujące się na stronie internetowej sklepu internetowego nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa, lecz zaproszenie do zawarcia umowy.
  2. Informacje o głównych cechach treści cyfrowych lub usług świadczonych drogą elektroniczną i cenie wyświetla się na stronie produktowej każdej treści cyfrowej lub usługi świadczonej drogą elektroniczną na stronie internatowej sklepu.
  3. Klient może składać zamówienia w sklepie internetowym za pośrednictwem strony internetowej sklepu przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, przez cały rok kalendarzowy, z zastrzeżeniem, że zamówienia złożone po godzinie 16:00 oraz w sobotę, niedzielę, święta lub dni ustawowo wolne od pracy będą rozpatrywane następnego dnia roboczego.
  4. Klient może składać zamówienie poprzez wypełnienie stosownego formularza elektronicznego w sklepie internetowym, pod warunkiem akceptacji regulaminu, polityki prywatności, a jeżeli wyrazi na to chęć, odpowiednich klauzul.
  5. W celu złożenia zamówienia:
  1. klient kompletuje zamówienie, wybierając treść cyfrową/ usługę świadczoną drogą elektroniczną, która ma być przedmiotem umowy, poprzez dodanie jej do koszyka;
  2. klient wybiera formę płatności spośród opcji oznaczonych jako dostępne w sklepie internetowym;
  3. klient podaje niezbędne dane, tj.: imię, nazwisko, adres poczty elektronicznej, numer telefonu, adres korespondencyjny (ulica, numer domu, numer mieszkania, kod pocztowy, miejscowość), a przypadku klientów niebędących konsumentami niezbędne jest także podanie firmy i danych niezbędnych do wystawienia faktury VAT, m. in. NIP;
  4. klient weryfikuje prawidłowość wprowadzonych/ wybranych danych dotyczących zamówienia, w szczególności ilość i rodzaj zamawianych treści cyfrowych i/lub usług świadczonych drogą elektroniczną, danych klienta (w szczególności adresu poczty elektronicznej), cenę za treść cyfrową i/lub usługę świadczoną drogą elektroniczną i formę płatności;
  5. klient ma możliwość weryfikacji zawartości koszyka oraz dokonania zmian do czasu złożenia zamówienia;
  6. warunkiem złożenia zamówienia jest prawidłowe i kompletne wypełnienie formularza zamówienia, zatem podanie nieaktualnych lub nieprawdziwych danych klienta może uniemożliwić realizację umowy;
  7. klient potwierdza, jako wiążące go, postanowienia regulaminu, polityki prywatności, a jeśli wyrazi na to chęć, potwierdza, jako wiążące go, stosowne klauzule;
  1. klient zaznacza opcję „KUPUJĘ I PŁACĘ”, która oznacza, że złożenie zamówienia wiąże się z obowiązkiem zapłaty.
  1. Złożenie zamówienia stanowi złożenie sprzedawcy przez klienta oferty zawarcia umowy sprzedaży treści cyfrowych i/lub umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, będących przedmiotem zamówienia.
  2. W odpowiedzi na zamówienie, sprzedawca przesyła na podany przez klienta adres poczty elektronicznej potwierdzenie złożenia zamówienia i rozpoczęcia jego weryfikacji.
  3. Zważywszy na okoliczność, iż treści cyfrowe stanowią produkty niezapisane na nośniku materialnym, a ich sprzedaż odbywa się poprzez udostępnienie klientowi ich zdigitalizowanej kopii, sprzedaż treści cyfrowej może zostać dokonana wyłącznie po wykonaniu płatności. Również świadczenie usługi drogą elektroniczną nastąpi wyłącznie po wykonaniu płatności za usługę świadczoną drogą elektroniczną.
  4. Zamówienie zawierające treści cyfrowe i/lub usługi świadczone drogą elektroniczną zostanie przekazane do realizacji w momencie otrzymania przez sprzedawcę od podmiotu realizującego płatność potwierdzenia pozytywnej informacji o dokonaniu pełnej płatności.
  5. W przypadku odmowy przyjęcia oferty klienta w zakresie zawarcia umowy sprzedaży treści cyfrowych i/lub umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną – umowa w zakresie treści cyfrowych i/lub usługi świadczonej drogą elektroniczną wskazanej przez sprzedawcę w wiadomości e-mail z odmową przyjęcia oferty, nie zostaje zawarta. W takim wypadku sprzedawca niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni roboczych od wysłania wiadomości, o której mowa powyżej zwraca klientowi uiszczone przez niego płatności, w zakresie w jakim umowa nie została zawarta.
  6. Po weryfikacji zamówienia i otrzymaniu informacji o dokonanej płatności sprzedawca prześle potwierdzenie przyjęcia zamówienia do realizacji oraz dowód zapłaty w formie elektronicznej na adres poczty elektronicznej podany przez klienta w trakcie składania zamówienia. Klient wyraża zgodę, aby dowód zapłaty został przesłany na adres poczty elektronicznej podany przez niego w trakcie składania zamówienia. Informacja o przyjęciu zamówienia do realizacji stanowi oświadczenie sprzedawcy o przyjęciu złożonej przez klienta oferty zawarcia umowy sprzedaży treści cyfrowych i/lub umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, będących przedmiotem zamówienia i z chwilą jego otrzymania przez klienta zostaje zawarta umowa.
  7. Po zawarciu umowy, sprzedawca potwierdzi klientowi jej warunki w wiadomości e-mail przesłanej na adres poczty elektronicznej podanej przez klienta w czasie składania zamówienia. Potwierdzenie warunków, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym, będzie obejmowało również informację o udzielonej przez konsumenta zgodzie na dostarczenie treści cyfrowych w okolicznościach powodujących utratę prawa odstąpienia od umowy.

§ 5

Treści cyfrowe

  1. Treści cyfrowe w postaci pism, oferowane na stronie sklepu internetowego, dotyczą m. in. pozwów i wniosków. W ramach umowy zawartej zgodnie z postanowieniami niniejszego regulaminu sprzedawca udostępnia klientowi indywidulane pisma sporządzone w oparciu o wypełniony przez klienta „formularz pisma”.
  2. Po zawarciu umowy, na adres poczty elektronicznej wskazany przez klienta w trakcie składania zamówienia, sprzedawca prześle w programie Wold „formularz pisma” z danymi niezbędnymi do sporządzenia pisma wraz z instrukcją.
  1. W przypadku, gdy klient, w terminie 3 dni roboczych od dnia zawarcia umowy, nie otrzyma „formularza pisma” wraz z instrukcją na adres poczty elektronicznej wskazany przez niego w trakcie składania zamówienia, klient zobowiązany jest do niezwłocznego poinformowania o tym fakcie sprzedawcy.
  2. Klient zobowiązany jest do kompletnego wypełnienia „formularza pisma” aktualnymi i prawidłowymi danymi/informacjami, a następnie klient zobowiązany jest do odesłaniania na adres poczty elektronicznej sprzedawcy wypełnionego „formularza pisma” i zapisanego w programie Word lub w formacie PDF.
  3. Sprzedawca za pośrednictwem wiadomości e-mail w terminie 5 dni roboczych od dnia otrzymania od klienta wypełnionego formularza, o którym mowa § 4 ust. 12 niniejszego regulaminu, potwierdza klientowi, że formularz został prawidłowo wypełniony lub w przypadku braków lub nieprawidłowości w wypełnionym przez klienta formularzu sprzedawca wskazuje je klientowi z prośbą o poprawne uzupełnienie formularza.
  4. W terminie 14 dni roboczych od dnia otrzymania przez sprzedawcę prawidłowo wypełnionego przez klienta formularza, o którym mowa § 4 ust. 12 niniejszego regulaminu, sprzedawca prześle przedmiot zamówienia na adres poczty elektronicznej podany przez klienta podczas zamówienia.
  5.  
  6. celem uzupełnienia go przez kl wskazanych tam informacji
  7. Niezwłocznie po zaksięgowania płatności za zamówienie sprzedawca prześle klientowi na wskazany w Formularzu zamówienia adres e-mail link umożliwiający dostęp do Webinaru, którego dotyczyło Zamówienie.

Dla klientów

Kancelaria Adwokacka 

Kontakt

( +48 ) 513 407 777

Poznańska 24/ 5A, 85-129 Bydgoszcz